30.03.2017

Toyota ile birlikte yakıt hücreli araçlar konusunda çalışan bir diğer şirket olan Hyundai elektrikli otomobillere doğru yönünü çeviriyor. Haziran ayında ülkemizde Iconip modelini tanıtacak Hyundai, 2025’e kadar elektrikli araçların (hibrit vs dahil) toplam satışların %10’una ulaşmasını hedefliyormuş. Toyota da tam elektrikli otomobil geliştirmek için çalışmalarına başlama kararı almıştı.

Öte yandan, BMW CEO’su, BMW’nin 2015 yılında açıkladığı fuel-cell vizyonuna bağlılığını yinelemiş ve 2021 yılında, önce sınırlı pazarlarda olacak şekilde yakıt hücreli araçları piyasaya süreceğini açıkladı. BMW’nin de vurguladığı üzere, yakıt hüreleri araçların önündeki en büyük engel dolum istasyonu altyapısı eksikliği ve bunun aşırı maliyetli oluşu.


Renault Zoe kiralamış 100 bin kişi, halihazırdaki bataryaları, kapasitesi 41 kWh olana (menzil: 200 mil-320 km) yükseltebiliyor (Renault 2012’de ilk çıktığında, yaklaşık 80 mil menzil sunan 22 kWh bataryaya sahipti).

Renault, elektrikli araç sahiplerinin %93’ünün bu araçları kiraladığını belirtmiş. Bu ilginç olsa da, aracın satışta olduğu bir çok yerde kiralama zorunlu.

Yeni Renault Zoe aracın kiralama bedeli de aylık 179 €’dan başlıyormuş (Price in France, deduction of €6,000 subsidy and €4,000 premium (subject to the trade-in of a diesel-engined passenger car registered before January 1st, 2006) included.)

Zoe

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s