15.04.2017

İngiltere “İşletme, Enerji ve Endüstriyel Strateji Bakanlığı”, elektrikli otomobil bataryası üretimi için 110 milyon £ (136 milyon $) bütçe ayrılacağı duyurdu. Bu paranın bir kısmı, bu amaca hizmet edecek özel bir fabrikanın hazırlanmasında kullanılacak.

İngiliz hükumetinden destek alacak toplam proje adedi 38. Williams Advanced Engineering bu parayı paylaşanlardan birisi ve şirket, ileride Aston Martin gibi üreticiler tarafından kullanılacak olan pilleri geliştirmeye çalışıyor. 62 milyon Sterlin (285 milyon TL), düşük emisyonlu araçların geliştirilmesinde kullanılırken, 31 milyon Sterlin (143 milyon TL) otonom araçların ar-ge çalışmasına ayrılıyor.


Toshiba – Suzuki – Denso şirketleri, Hindistan’da lithium-ion batarya paketi üretimi için işbirliği anlaşması imzaladıklarını duyurdu. Anlaşma kapsamında, 2017 yılı içerisinde kurulacak ortak girişim şirketinde Suzuki %50, Toshiba %40 ve Denso da %10 paya sahip olacak. Yatırım capex’i 20 milyar Japon Yeni olarak belirtilmiş (yaklaşık 185 milyon $).

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s